• Godziny otwarcia: Pon - Pt 7:00 - 17:00
 

Zadbaj o swoją firmę - wybierz sprawdzone biuro rachunkowe

Czasy, gdy osoby prowadzące indywidualną działalność mogły pozwolić sobie na samodzielne księgowanie przychodów czy kosztów prawdopodobnie już na zawsze odchodzą do przeszłości. Dziś w każdej dziedzinie stawia się na profesjonalizm, a ogromna liczba przepisów sprawia, że prowadzenie rachunkowości nawet w małej firmie staje się zajęciem "na cały etat" i lepiej jest powierzyć je fachowcom. Część przedsiębiorców chętnie wybiera w takiej sytuacji zlokalizowane niedaleko swojej siedziby biuro rachunkowe: Reda, Rumia, Puck czy Wejherowo są miejscem prowadzenia działalności wielu klientów TaxBee. Sprawdź, czy faktycznie podczas wyboru księgowej warto kierować się lokalizacją biura rachunkowego? Piszemy również o innych kwestiach, dla których coraz większa liczba firm przenosi swoje rozliczenia właśnie do nas.

TaxBee | Biuro rachunkowe dla fajnych firm

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy wybierając biuro rachunkowe warto kierować się lokalizacją?
  • Dlaczego współpraca z księgową on-line może być lepszym rozwiązaniem?
  • Jak wygląda współpraca z biurem rachunkowym on-line w TaxBee?


Nowoczesna obsługa księgowa - Gdańsk i pozostałe miejscowości woj. pomorskiego

Jak wynika z danych publikowanych przez Urząd Statystyczny w Gdańsku, w województwie pomorskim działa dziś ponad 330 tys. przedsiębiorstw! Z jednej strony pokazuje to, jak intensywnie Pomorze rozwija się gospodarczo i jak przyjazne panują tu warunki dla biznesu, z drugiej strony - to znak, że przedsiębiorcy funkcjonują na mocno konkurencyjnym oraz bardzo sprofesjonalizowanym rynku. W takiej sytuacji wsparcie ekspertów we wszystkich ważnych kwestiach - również takich, jak rozliczenia, kadry i płace - może okazać się dla Ciebie szczególnie cenne.

Czy osoby, które wpisują w wyszukiwarkę frazy typu dobra księgowa Reda albo obsługa księgowa Gdynia mają rację, czy może w obecnych czasach podczas poszukiwania biura rachunkowego w ogóle nie warto brać pod uwagę konkretnej lokalizacji?

Wiele zależy od oczekiwań samego przedsiębiorcy. Dla właścicieli firm, którzy zdecydowanie preferują osobiste rozmowy i spotkania, zamiast kontaktu telefonicznego lub on-line, rzeczywiście lepszym rozwiązaniem może okazać się znalezienie księgowej z ich okolicy. Takim osobom przypominamy, że TaxBee ma biuro rachunkowe w Redzie. Ponadto dostępna jest nasza stacjonarna obsługa księgowa w Gdyni (w dni robocze po godz. 16:00, w wybrane weekendy, a w innych godzinach - po wcześniejszym umówieniu).

Księgowość Rumia, Gdańsk, Puck, czy jednak biuro rachunkowe on-line?


W TaxBee nie mamy wątpliwości, że księgowość, kadry i płace można dziś obsługiwać całkowicie zdalnie. Ze zdecydowaną większością klientów współpracujemy właśnie w taki sposób.

Zwróć uwagę, że rozliczenia przez Internet są już powszechnie akceptowane nawet przez państwowe urzędy czy też instytucje finansowe: on-line możesz założyć nową firmę, otworzyć konto bankowe, sprawdzić stan konta w ZUS, a nawet złożyć deklarację PIT za ubiegły rok. Również drogą internetową wysyłasz (Ty lub księgowa) deklaracje JPK-VAT, stanowiące podstawę rozliczeń z fiskusem. W takiej sytuacji zdalna forma współpracy z biurem rachunkowym z Redy, Gdańska, Gdyni lub jakiegokolwiek innego miasta, staje się po prostu kolejnym krokiem w rozwoju nowoczesnego biznesu.

Dlaczego warto wybrać obsługę księgową on-line w TaxBee?

  • Przyjmujemy dokumenty w wersji elektronicznej. Możesz wysłać je do nas mailem w postaci skanów (np. w plikach PDF). Wystarczy, jeśli ich oryginalne, papierowe egzemplarze przekażesz nam raz na trzy miesiące. Co więcej! W razie potrzeby sami Ci o tym przypomnimy.

  • Dbamy o łatwy i przejrzysty obieg dokumentów między Twoją firmą a Twoją księgową. Oczywiście nasze biuro rachunkowe w Redzie jest otwarte dla klientów, którzy chcą dostarczyć faktury osobiście, ale zdecydowana większość firm korzysta z możliwości wysłania dokumentów kurierem. Zamówieniem firmy kurierskiej zajmujemy się my - do Ciebie należy jedynie spakowanie oryginałów do koperty.

  • Korzystamy z narzędzi on-line do komunikacji. Kontakt telefoniczny to podstawa, ale jeśli wolisz porozmawiać z nami na czacie wideo, wyślemy do Ciebie link do platformy Whereby.com i zorganizujemy wideokonferencję.

  • Co miesiąc mailem dostarczamy dokładny raport na temat Twoich rozliczeń. Znajdziesz w nim absolutnie wszystkie potrzebne dane na temat podatków, składek na ubezpieczenia społeczne i innych opłat. Każda pozycja raportu jest szczegółowo opisana i zawiera m.in.: nazwę, kwotę do zapłaty, numer konta do dokonania płatności, tytuł przelewu i termin. Zamiast tracić czas na wyszukiwanie informacji, wprowadzasz zatem jedynie gotowe dane do bankowości elektronicznej - to ogromna oszczędność czasu i mniejsze ryzyko pomyłki.

Ile kosztuje obsługa księgowa i obsługa kadrowo-płacowa w Gdańsku, Gdyni, Redzie?

Ceny usług księgowych w województwie pomorskim mogą różnić się w zależności od oferty konkretnego biura rachunkowego. Jednak w przypadku księgowości on-line, różnice stawek na lokalnych rynkach nie mają dla Ciebie znaczenia. W TaxBee cennik obsługi kadrowo-płacowej i obsługi księgowej jest identyczny dla wszystkich klientów - bez względu na miejsce prowadzenia działalności. Więcej informacji na temat sposobu wyceniania usług księgowych znajdziesz w naszym artykule: Ile kosztuje księgowość dla firmy?.